XXIII Bal Bezalkoholowy w Wyszkowie - to nie tylko zabawa

Opublikowano: poniedziałek, 03 luty 2020 Agnieszka i Zdzisław Getka Drukuj

W minioną sobotę odbyła się 23. odsłona Bezalkoholowego Balu Karnawałowego. Organizatorem była Wspólnota Domowego Kościoła w Wyszkowie oraz Miasto Gmina Wyszków. Wydarzenie co roku przyciąga wiele małżeństw i rodzin.

W Domu Weselnym „Sylwia” na przybyłych gości czekał zespół Verus i wodzirej, który zachęcał uczestników nie tylko do tańca, ale także do różnego rodzaju zabaw i konkursów. Zanim jednak rozpoczęto zabawę, wszystkich zebranych powitała Para Rejonowa DK Agnieszka i Zdzisław Getka. Słowo wstępne wygłosił ks. Bp JE Tadeusz Bronakowski – przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego reprezentowała Elżbieta Piórkowska Przewodnicząca Rady Miasta, która odczytała okolicznościowe życzenia. Wśród witających obecni byli: ks. dr Zdzisław Golan Dziekan Dekanatu Wyszkowskiego oraz księża moderatorzy. Następnie, na znak wodzireja, 130 par zatańczyło tradycyjnego poloneza.

Zabawa do białego rana była okazją do wspólnych rozmów, tańców, wymiany doświadczeń, a także do dzielenia się pomysłami dotyczącymi dalszych działań Domowego Kościoła. Bezalkoholowa zabawa to także okazja do kostiumowego szaleństwa. W tym roku również swoją obecność na balu można było upamiętnić w fotobudce, przeistaczając się w postaci z historii, bajek i filmów z różnych stron świata. Jedną z atrakcji był jak co roku tort. Smakował gościom wybornie. Na parkiecie nie zabrakło tanecznych popisów w rytm gorących, karnawałowych rytmów - zarówno tych najnowszych, jak też popularnych przed laty. Konkurs tańca wyłonił króla i królową balu. Nagrodą był kosz wiktuałów Henryki i Andrzeja Rucińskich właścicieli Zakładów Mięsnych ,,Somianka".

Jednak, jak podkreślali organizatorzy, bezalkoholowy bal to nie tylko okazja do dobrej zabawy i spotkań, ale także jeden ze sposobów dawania świadectwa, które ma pokazać, że bez alkoholu można się świetnie bawić. ,,Nie każda impreza musi być wyskokowa żeby była udana. We wspólnocie Domowego Kościoła  czujemy się dobrze, znamy się, lubimy, nie musimy i nie chcemy „wspomagać się” procentami żeby lepiej się bawić. Bardziej chodzi nam o spotkanie i pokazanie, że przysłowiowo jesteśmy „do tańca i do różańca".

Z roku na rok chętnych na wspólną zabawę przybywa. Wiąże się to także z dołączaniem nowych małżeństw do kręgu Domowego Kościoła, a także młodzieży i dzieci do wspólnoty Ruchu Światło - Życie. ,,Miejsca starczy dla wszystkich i w kręgach, i na sali. Razem tworzymy Kościół, razem chcemy służyć, pracować i świętować. Cieszy, że wiele osób chce to zrobić właśnie z Chrystusem, z wspólnotą. Oby tak było dalej" przyznają zgodnie uczestnicy balu.

Szczególne gratulacje i słowa podziękowania należą się: Grzegorzowi Wyszyńskiemu, Andrzejowi Stankiewiczowi i Dariuszowi Galubie, którzy ze świetnym efektem podjęli się pomocy zadania przygotowania balu.

W opiniach uczestników nasuwa się wniosek, że koniecznie trzeba już teraz pomyśleć o zapisach na kolejny bal, a jest to możliwe, bo znamy już termin: 6 luty 2021 rok!!!