Świadectwo Krzysztofa z Dnia Modlitw w Intencji Życia z Suchcic

Opublikowano: wtorek, 06 grudzień 2022 Alicja i Sylwester Śniadałowie Drukuj
Świadectwo Krzysztofa Brzozowskiego z Dnia Modlitw w Intencji Życia z Suchcic.
Dnia 19 listopada odbył się w Suchcicach Dzień Modlitwy w intencji życia zorganizowany przez Diakonię Życia diecezji łomżyńskiej. Gościem specjalnym był Ks. Tomasz Kancelarczyk, założyciel Fundacji Małych Stópek.
Konferencja ks. Tomasza pozwoliła mi spojrzeć na wartość życia ludzkiego od poczęcia aż do śmierci. Zawsze skupiałem się na obronie życia poczętego, podejmowałem adopcję dziecka poczętego, modliłem się w jego intencji. Tym razem dotarło do mnie, że mam bronić również życia starszych i schorowanych ludzi. Ich życie jest równie ważne i wartościowe. W grupkach dzielenia padło wiele propozycji i pomysłów, jak mogę służyć w parafii i diecezji w tej sprawie.
Temat osób starszych jest mi bardzo bliski, ponieważ mój tata był chory na zanik mięśni i potrzebował wsparcia i opieki od rodziny. Mimo, że nie mógł się poruszać ani mówić, cieszył się każdym dniem a modlitwa towarzyszyła mu do ostatnich chwil życia. Życie jest największym darem od Boga i tylko on może o nim decydować.  Dlatego podczas adoracji, obejmowaliśmy modlitwą wszystkich, którzy życia bronią, i tych którzy potrzebują naszego wsparcia.

Bogu niech będą dzięki za ten wspaniały czas.