Świadectwo Justyny i Marcina z Pielgrzymki DK do Kalisza, 18.05.2019

Opublikowano: niedziela, 19 maj 2019 Justyna I Marcin

XXII PIELGRZYMKA RODZIN DOMOWEGO KOŚCIOŁA DO SANKTUARIUM ŚW. JÓZEFA W KALISZU 18 maja 2019 r.

Od 21 lat jesteśmy małżeństwem, a w Domowym Kościele łącznie z pilotażem 7 lat. Co roku słyszeliśmy o Pielgrzymce do św. Józefa i co roku obiecywaliśmy sobie, że się wybierzemy, ale to były tylko obiecanki. Aż wreszcie zmobilizowaliśmy się i odważyliśmy zapisać.

Czytaj więcej: Świadectwo Justyny i Marcina z Pielgrzymki DK do Kalisza, 18.05.2019

Świadectwo Barbary i Tadeusza z OR II w Hodyszewie

Opublikowano: poniedziałek, 08 kwiecień 2019 Barbara i Tadeusz

Do DK przystąpiliśmy w listopadzie 2015 roku, po okresie pilotażu staliśmy się pełnoprawnym kręgiem dokładnie 13.05.2017r. w setną rocznicę I objawienia NMP w Fatimie.

Czy to przypadek, że to właśnie my z mężem jako patrona naszego kręgu zaproponowaliśmy NMP i to również my jako pierwsi zostaliśmy wybrani przez naszą parę pilotującą i kapłana na pierwszych animatorów naszego kręgu.

Na początku byliśmy przerażeni, czy podołamy temu wyzwaniu, nie mieliśmy przecież żadnego doświadczenia. Prawdę mówiąc nasze nawrócenie nastąpiło dopiero po przystąpieniu do tej wspólnoty.

Czytaj więcej: Świadectwo Barbary i Tadeusza z OR II w Hodyszewie

Świadectwo Ani i Mariusza z ORAR II w Nałęczowie

Opublikowano: poniedziałek, 25 marzec 2019 Ania i Mariusz

Niczego nie oczekujcie, wszystkiego się spodziewajcie" - to zdanie towarzyszyło nam podczas rekolekcji. I rzeczywiście z takim nastawieniem przyjechaliśmy do Nałęczowa. Był to błogosławiony czas działania Pana Boga, doświadczenia Jego bliskości i miłości. Największym owocem rekolekcji jest umocnienie naszego kręgu Domowego Kościoła i na nowo powrót do źródeł formacji. Poznaliśmy jak ważna jest jedność w kręgu, odpowiedzialność za siebie nawzajem i wzajemna pomoc w realizacji zobowiązań.  Pan daje siłę i umacnia jeśli tylko szczerze Go szukamy.

Chwała Panu!

Ania i Mariusz

Świadectwo Doroty i Włodka z OR II w Hodyszewie

Opublikowano: poniedziałek, 04 marzec 2019 Dorota i Włodek

"Do mnie wróć, zbawię Cię...

W dniach od 18.01 do 02.02.2019 r. uczestniczyliśmy w Oazie Rodzin II Stopnia w Hodyszewie. Dla naszego małżeństwa był to czas bardzo szczególny. Nasze ostatnie rekolekcje DK miały miejsce w 2013 r. Tak długa przerwa podyktowana była różnymi sytuacjami rodzinnymi, a następstwem tego była coraz to gorsza jakość naszego bycia w DK. Zamykaliśmy się coraz bardziej, a wszelkie uwagi i sugestie kręgu traktowaliśmy jak atak na nas. Krąg jednak nie odpuszczał, modlił się za nas, abyśmy pojechali na te rekolekcje. Wyruszyliśmy z wielką obawą i zapytaniem do Pana Boga o nasze być, albo nie być we wspólnocie?

Czytaj więcej: Świadectwo Doroty i Włodka z OR II w Hodyszewie

Świadectwo z jesiennej Oazy Modlitwy 2018r.

Opublikowano: niedziela, 02 grudzień 2018 Grzegorz

Temat tych rekolekcji już od dawna jest dla mnie dręczącym pytaniem odnoszącym się do mnie i mojego ojcostwa. Początkowo zobrazowane treści, które usłyszałem zasiały we mnie niepokój i bezsilność.

Czytaj więcej: Świadectwo z jesiennej Oazy Modlitwy 2018r.