Świadectwo z jesiennej Oazy Modlitwy 2018r.

Opublikowano: niedziela, 02 grudzień 2018 Grzegorz

Temat tych rekolekcji już od dawna jest dla mnie dręczącym pytaniem odnoszącym się do mnie i mojego ojcostwa. Początkowo zobrazowane treści, które usłyszałem zasiały we mnie niepokój i bezsilność.

Czytaj więcej: Świadectwo z jesiennej Oazy Modlitwy 2018r.

Relacja z Jesiennej Oazy Modlitwy 2018

Opublikowano: niedziela, 02 grudzień 2018 Agnieszka Domalewska

Jesienną Oazę  Modlitwy przeżywaliśmy w dniach 26-28 października 2018r. w gościnnych progach Bursy Katolickiej oraz Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

Wzięło w niej udział 78 osób. Tym razem  Olek Bańka podjął się prowadzenia rozważań na trudny, jak się okazało dla większości z nas temat ,,Ojcostwa w Bogu”.

Bardzo krótko postaram się przedstawić sedno naszych rekolekcyjnych rozważań. Dla zainteresowanych mamy nagrania konferencji, które możemy użyczyć do posłuchania.

Czytaj więcej: Relacja z Jesiennej Oazy Modlitwy 2018

Świadectwo Adama z OR I st. w Międzybrodziu-Bialskim

Opublikowano: czwartek, 27 wrzesień 2018 Adam

Wspomnienie pięknych dni przeżytych na rekolekcjach Oazy Rodzin I stopnia
w Międzybrodziu Bialskim 29.06 – 14.07.2018

Alleluja!

Chciałbym podzielić się tym, czego doświadczyłem będąc na rekolekcjach.

Na wstępie śmiało mogę stwierdzić, że były one całe, od początku do końca, „dla mnie”. Każdy kolejny dzień, każdy kolejny punkt programu dokładał jakby kolejne puzzle, które stworzyły pewną całość.

Na początku było ciężko… Przed wyjazdem musiałem sprostać wielu sprawom zawodowym. Stąd też od początku byłem trochę spięty. Dodatkowo początkowy zgiełk utrudniał mi skupienie na modlitwie i pełne przeżywanie rekolekcji.

Prosiłem Boga, aby pomógł mi zapanować nad negatywnymi emocjami. I udało się!

Czytaj więcej: Świadectwo Adama z OR I st. w Międzybrodziu-Bialskim

Świadectwo Małgosi i Janusza, Krnovo, 11-18.08.2018

Opublikowano: poniedziałek, 24 wrzesień 2018 Małgorzata i Janusz

„Tajemnice liturgii – Rok liturgiczny”

O uczestnictwie w rekolekcjach wakacyjnych rozmawiamy zwykle na dialogu już w styczniu i zaczynamy poszukiwania. Jednak z różnych względów nie udało nam się wybrać konkretnego czasu, miejsca ani tematu tegorocznych rekolekcji. Cały czas mieliśmy nadzieję, że Pan Bóg zatroszczy się o nas i upomni o czas dla Niego. Jesteśmy zawsze przekonani, że czas rekolekcji jest nam bardzo potrzebny, wręcz konieczny dla naszego wzrostu duchowego. Dopiero na początku lipca wybraliśmy i - ku naszemu zdziwieniu - okazało się że są jeszcze wolne miejsca na rekolekcje: „Tajemnice liturgii - Rok liturgiczny” w Krnovie w Czechach.

Czytaj więcej: Świadectwo Małgosi i Janusza, Krnovo, 11-18.08.2018

Świadectwo Ewy i Arkadiusza z ORAR II w Straszynie k.Gdańska

Opublikowano: środa, 05 wrzesień 2018 Ewa i Arkadiusz Hallala

Wartość relacji …

Chcielibyśmy podzielić się świadectwem z letnich rekolekcji ORAR II, które odbyły się w Straszynie k. Gdańska. Prowadzącymi byli Basia i Darek Narolewscy oraz moderator DK ks. Łukasz Andrzejczyk, z diecezji łomżyńskiej.

Nasze tegoroczne plany urlopowe wiązaliśmy z pielgrzymowaniem do miejsc kultu naszych ulubionych świętych. O tym, że pielgrzymka nie dojdzie do skutku, gdyż Pan powołał do siebie jej głównego organizatora dowiedzieliśmy się tuż przed Wielkanocą. Wkrótce po tym bardzo poważnie zachorowała nasza córka. W konsekwencji musieliśmy bardzo mocno zweryfikować założony czas urlopowy. Po wielu trudnych chwilach, czas naszego odpoczynku oddaliśmy Panu Bogu w trakcie naszej modlitwy małżeńskiej. Wszak i do nas Pan skierował te słowa: „Idźcie sami na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31).  Wiedzieliśmy, że chcemy ten czas przeżyć w bliskości Boga i w łączności z nim. Wszelkie dalsze wybory to najbardziej zdumiewające przejawy dobroci i łaskawości Boga.

Czytaj więcej: Świadectwo Ewy i Arkadiusza z ORAR II w Straszynie k.Gdańska