Świadectwo Agnieszki i Ryszarda z ORAR II w Straszynie k. Gdańska

Opublikowano: środa, 05 wrzesień 2018 Agnieszka i Ryszard Drukuj

Jesteśmy małżeństwem od 23 lat. We wspólnocie Domowego Kościoła jesteśmy od 9.02.2014 roku.

W dniach 20-24.07.2018 r. uczestniczyliśmy w rekolekcjach formacyjnych ORAR II w Straszynie, zorganizowanych przez diecezję łomżyńską.

Był to dla nas czas błogosławiony. Każdego dnia uczestniczyliśmy we wszystkich zajęciach, czerpiąc obficie ze spotkań w grupach, konferencjach, Eucharystii, Namiotów Spotkania.

Ogromnym przeżyciem była dla nas małżeńska adoracja Najświętszego Sakramentu. Tylko my i Pan Jezus tak blisko siebie. Nie brakowało łez wzruszenia. Podczas tej modlitwy powiedzieliśmy Jezusowi, szczerze z głębi naszych serc, o naszych radościach ale też o smutnych chwilach naszego życia. Ta bliskość uświadomiła nam, że On jest cały czas obecny w naszym małżeństwie.

Jadąc na rekolekcje chcieliśmy znaleźć odpowiedź na pytania związane z prowadzeniem spotkań i formacją naszego kręgu. Pan Bóg odpowiadał nam na wszelkie wątpliwości, które były w naszych sercach, posługując się innymi małżeństwami.

Podczas tych rekolekcji, kolejny raz, usłyszeliśmy, że to nie my wybraliśmy, ale to Pan Jezus nas wybrał.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za ten czas, w którym mogliśmy choć na chwilę zatrzymać się w pędzie życia.

Rekolekcje umożliwiły nam również zapoznanie się z ludźmi, którzy podobnie jak my patrzą w kierunku Boga.

Dziękujemy wszystkim za ten święty czas. Moderatorowi ks. Łukaszowi Andrzejczykowi za wspaniałe homilie, cenne wskazówki oraz to, że potrafił wyjść do każdego z miłością.

Parze prowadzącej Basi i Darkowi Narolewskim, którzy swoją postawą, uśmiechem, serdecznością i otwartością dali świadectwo, że ten czas zbliżał nas bardziej do Boga.

Przepełnieni radością i światłem Ducha Świętego, bardziej umocnieni w miłości i jedności małżeńskiej, podążając do świętości, powróciliśmy do domu.

„…Odnowiłeś mnie, czuję wiosny zew

W mojej duszy jest radość Twoja.

Więcej Ciebie chcę,

Bardziej z dnia na dzień

Rozkoszuję się Twym pokojem…”

Chwała Panu!