W dniach 16-19 lipca 2021 r., w Ostrożnym odbył się ORAR I. Dla naszego małżeństwa było to przypomnienie i utrwalenie treści, z którymi spotykamy się od dziewięciu lat, bowiem w Domowym Kościele trwamy od 2012 roku, wliczając okres pilotażu. Po raz pierwszy ORAR I przeżywaliśmy w 2013 roku, na początku naszej drogi w DK.

Czym zostaliśmy tu ubogaceni? Przede wszystkim czasem spędzonym wspólnie ze współmałżonkiem, szczególnie podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, indywidualnej jak i przeżywanej wspólnie z innymi małżeństwami. Po drugie, utkwiło nam takie zdanie wypowiedziane przez Księdza prowadzącego: „ stajesz się tym Co spożywasz”, w kontekście przyjmowania Ciała Pana Jezusa. I po trzecie im bardziej zbliżam się do Pana Boga, tym bardziej zbliżam się do współmałżonka, tym bardziej jestem otwarta, otwarty na bliźnich.

Oprócz zeszłych wakacji, do tej pory uczestniczyliśmy w Rekolekcjach DK co roku, a od sześciu lat wybieraliśmy jako organizatorów „obce diecezje”, zwiedzaliśmy, porównywaliśmy, zazwyczaj nie znaliśmy uczestników. Rekolekcje w Ostrożnym były dla nas wyjątkowe, ponieważ organizował je opiekun naszego kręgu ksiądz Paweł, a uczestnikami były jedynie małżeństwa z naszego rejonu, prawie wszystkie z naszej parafii. Na co dzień nie mamy okazji do spotkań, chyba, że podczas parafialnej mszy świętej, a tu poprzez wspólną modlitwę, posiłki, dyżury czy spotkania przy kawie zacieśniły się nasze znajomości, pogłębiła przyjaźń. I to wyjątkowe miejsce miało wpływ na przeżywanie Rekolekcji, miejsce prywatnych objawień, miejsce ukryte wśród pól, z dala od zabudowań, zgiełku, nie jeden jadąc tu, pomylił drogę.

Bogu niech będą dzięki za dar tych Rekolekcji, za księdza Pawła, parę prowadzącą Alinę i Pawła, za wszystkie małżeństwa uczestniczące, i za młodzież która dzielnie opiekowała się dziećmi .

Chwała Panu!

Justyna i Marcin parafia Świętej Rodziny w Wyszkowie.