OAZA MODLITWY  - Jak dobrze się spowiadać!?

28-30 SIERPIEŃ 2020 r.

Gdzie: Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży,

Plac Jana Pawła II 1

Prowadzący: ks. Paweł Nocko

Zapraszamy na oazę modlitwy podczas której, spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytania :

- Czy grzech jest najważniejszy w spowiedzi?

- Jak traktuję spowiedź, czy jest ona dla mnie spotkaniem z Miłosiernym Bogiem czy przychodzę tylko aby oczyścić się z nieprzyjemnego brudu…?

- Czy traktuję sakrament pokuty i pojednania jako czas i przestrzeń, w których Bóg znów przypomina mi, że mam dobre serce, że jestem zdolny do przyjmowania miłości i kochania innych czyli tworzenia dobra, że nie ma takiej siły, która mogłaby mnie odłączyć od Jego miłości…?

Uczestnikami oazy modlitwy mogą być wszyscy, którzy odczuwają pragnienie pogłębienia swojej relacji z Bogiem Ojcem.

Co to jest Oaza Modlitwy (OM)?

OM jest formą krótkich (weekendowych), intensywnych rekolekcji zaliczanych ze względu na specyficzną metodę typu rekolekcji oazowych. Jej celem jest odnowienie wewnętrzne w Duchu Świętym przez uczestnictwo we wspólnocie modlitewnej. OM według założyciela ruchu Światło-Życie miały się stać seminariami życia modlitwy, czyli życia w Duchu Św. Ks. Franciszek Blachnicki nazwał tę formę rekolekcyjną  ukrytym sercem Ruchu, źródłem jego życia i mocy. Założyciel Ruchu był przekonany, że nasz podstawowy charyzmat Światło – Życie może być realizowany tylko przez modlitwę będącą na styku światła i życia.

Koszt rekolekcji:

- 110 zł/os pełne wyżywienie z noclegiem /bez pościeli, do dyspozycji kołdra i poduszka lub można przywieźć własny śpiwór

- 90 zł/os pełne wyżywienie, bez noclegu

Zapisy: Agnieszka Domalewska, tel. 509 431 253

Całość opłaty uiszczamy na miejscu.

Prosimy o zabranie ze sobą maseczek" .

Rekolekcje bez dzieci.

Początek rekolekcji w piątek o godz. 18.00 (zakwaterowanie od godz. 17.00), zakończenie w niedzielę ok. godziny 15-tej.

Parking przy ul. Sienkiewicza

Opieka duchowa: ks. Paweł Nocko