W dniach 03.08 do 19.08 w Zakopanem na Jaszczurówce odbyła się Oaza Rodzin I stopnia. Uczestniczyło w niej 15 małżeństw, wszystkie z naszej diecezji. Oaza liczyła 68 osób (29 dzieci). Moderatorem Oazy był ksiądz Robert Kulas, wspierany przez diakona Dominika Kozona .

W otoczeniu polskich Tatr mieliśmy możliwość zaczerpnąć ze źródła Bożej miłości i przybliżyć się do naszego Stwórcy. Ważnym momentem dla każdego uczestnika było przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawicieli i decyzja by to On zajął miejsce na tronie naszego życia. Codzienna modlitwa, spotkanie ze Słowem Bożym, życie sakramentami oraz postawa służby w rodzinie i we wspólnocie przemieniały nasze serca i postawy życiowe, abyśmy po powrocie z Oazy trwali w bliskości z naszym Panem.

Dziękujemy Bogu za ten czas Łaski, możliwość spotkania wspaniałych ludzi oraz radość podziwiania piękna przyrody.

Małgorzata i Janusz Świderscy