Modlitwa Uwolnienia
Umów się na modlitwę pisząc maila na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dom Miłosierdzia to miejsce stałej posługi modlitwą uwolnienia według modelu pięciu kluczy, opracowanego i opisanego przez Neala Lozano w książce pt. Modlitwa uwolnienia. Jest to model posługi przeznaczony głównie dla osób świeckich, zgodny z wytycznymi Komisji Doktrynalnej ICCRS (Międzynarodowych Służb Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej) zatwierdzonymi przez Kongregację Doktryny Wiary.
Domy Miłosierdzia istnieją w Polsce od 2012 roku w kilkunastu różnych miejscach, kilka nowych jest w trakcie tworzenia. Z modlitwy uwolnienia według modelu 5 kluczy skorzystały już w Polsce tysiące osób, które dzięki niej odzyskały sens życia, poczucie bezpieczeństwa, wiarę w sens swoich wyborów, wiarę w siebie, poczuły siłę głębokiego przebaczenia sobie i innym, a przede wszystkim uwalniającej siły błogosławieństwa Ojca. Dla wielu – pierwszego, jakiego w życiu doświadczyły.
Modlitwa uwolnienia to posługa skierowana do osób, które nie radzą sobie z codziennością, czują się zagubione w życiu wiary lub potrzebują pomocy w walce duchowej.
Skupia się ona przede wszystkim na uważnym wysłuchaniu historii osoby, która prosi o modlitwę, aby na tej podstawie pomóc jej odpowiedzieć na dobrą nowinę Ewangelii w konkretnych okolicznościach swojego życia na mocy osobistej decyzji i w autorytecie Jezusa Chrystusa.
Model 5 kluczy oparty jest o zasady znane i zalecane w Kościele od początku jego istnienia, jednak w taki sposób używane są dzięki praktyce Neala Lozano. Modląc się o uwolnienie i uzdrowienie zaproponował kilka kroków, dzięki którym tego typu modlitwa jest najskuteczniejsza: wyznanie wiary, że to Jezus uwalnia i uzdrawia; przebaczenie; wyrzeczenie się kłamstw i duchów, którym często nieświadomie pozwalamy mieć wpływ na nasze życie, złamanie ich mocy, przyjęcie błogosławieństwa Ojca.
Pięć kluczy to logicznie poukładana droga do celu. Obejmuje ona kolejne kroki:
Klucz 1. Wiara i nawrócenie. Nawrócenie polega na zmianie myślenia, która prowadzi do przemiany życia. Odwracamy się od grzechu poprzez wyrażenie żalu, przeproszenie Boga za to, czym Go zraniliśmy i czym zamykaliśmy się na Niego, oraz poddanie się Jego miłosierdziu i panowaniu w naszym życiu.
Klucz 2. Przebaczenie. Na podstawie rozmowy (która już jest modlitwą) wypowiadamy słowa przebaczenia konkretnym osobom, także sobie. Gdy przebaczamy, spadają z nas więzy goryczy i urazy.
Klucz 3. Wyrzeczenie się złych duchów. Każdy nasz grzech jest odwróceniem się od Boga i Jego miłości, a jednocześnie stanięciem po stronie nieprzyjaciela, szatana, który traktuje nasze grzechy jako zaproszenie. Wyrzeczenie się złych duchów oznacza zerwanie z nimi współpracy, odebranie im prawa do nękania nas, cofnięcie przyzwolenia na ich działanie, podszepty i zwodzenie w naszym życiu.
Klucz 4. Złamanie mocy złych duchów. Osoba posługująca staje w autorytecie Jezusa i łamie moc duchów, których się wyrzekliśmy. Każdy chrześcijanin został włączony na mocy chrztu w śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Nosimy na sobie znamię przynależności do Niego, które pozwala nam sprzeciwiać się działaniu nieprzyjaciela w Jego imię.
Klucz 5. Błogosławieństwo Ojca. Bóg pragnie mówić do naszego serca i objawiać nam, że jest naszym Ojcem. Pragnie umocnić w nas świadomość tego, jaka jest nasza tożsamość, cel i przeznaczenie. Potrzebujemy błogosławieństwa, które jest jak chleb na drogę życia – są to słowa, które dodają nam wiary i uzdalniają nas do życia w wolności, jako dzieci światłości, którymi jesteśmy.
Jak się przygotować.
Do modlitwy uwolnienia wg modelu pięciu kluczy trzeba się solidnie przygotować. Nie jest to rodzaj modlitwy, w którym pod wpływem chwilowego natchnienia poprosimy - "pomódl się za mnie". W ten sposób można podejść do modlitwy wstawienniczej. Natomiast modlitwa uwolnienia wg modelu pięciu kluczy trwa ok. 1,5 godziny, czasem nawet trochę dłużej i wymaga solidnego przygotowania ze strony proszącego o modlitwę. Jak zatem się przygotować?
Najłatwiej czytając książkę "Modlitwa uwolnienia cz. 1".
Czytanie tej książki powinno trwać około miesiąca - należy jej lekturę potraktować jako osobiste rekolekcje. W trakcie czytania książki można spisać sobie najważniejsze rzeczy z naszego życia dotyczące przebaczenia i tego, czego chcielibyśmy się wyrzec. Te notatki będą nam przydatne podczas rozmowy wstępnej, a zatem można zabrać je ze sobą na modlitwę.
Jednocześnie należy napisać e-maila do Domu Miłosierdzia i umówić się na konkretny termin modlitwy. Dostaniesz informacje zwrotną z propozycją spotkania.
W oczekiwaniu na modlitwę warto przeczytać także książkę "Modlitwa uwolnienia cz. 2". Jest to z pewnością duża pomoc we właściwym przeżyciu modlitwy, ponieważ zawiera wiele cennych przykładów i świadectw.
Po modlitwie, kiedy już doświadczamy wolności, warto trwać w tych treściach jeszcze przez jakiś czas. Pomocą będzie tutaj książka "Modlitwa uwolnienia cz. 3". Jest ona modlitewnym zatrzymaniem się nad owocami modlitwy. W tej książce mamy piętnaście propozycji biblijnej medytacji nad modlitwą uwolnienia - po trzy rozważania na każdy z kluczy. Jeśli podejmiemy jedno rozważanie tygodniowo, to przez cztery kolejne miesiące będziemy pogłębiać owoce modlitwy. Bardzo zachęcamy do skorzystania z tej propozycji.
Czy modlitwę o uwolnienie można powtarzać? Tak, ale już samemu. Bywa, że po jakimś dłuższym okresie (np. dwóch latach lub dłużej) w naszym życiu pojawiają się kolejne rzeczy do uwolnienia. Wówczas jest możliwość przejścia tej modlitwy powtórnie. Zawsze jednak przechodząc te trzy etapy: solidne przygotowanie modlitwy, modlitwa, biblijna refleksja nad modlitwą przez kolejne tygodnie, aby ugruntować owoce.
Wspaniałym podziękowaniem Bogu i ludziom, którzy służyli nam podczas modlitwy, jest złożenie osobistego świadectwa uwolnienia. Za zgodą osoby, która je składa, zamieścimy je wówczas na naszej stronie, aby niosło nadzieję innym.
Wrzucić 2 filmy, które znajdują się na stronie: dom.jezuici.pl
Aby zapisać się na modlitwę uwolnienia wg modelu pięciu kluczy,
należy napisać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.