Modlitwa wstawiennicza

Opublikowano: czwartek, 12 marzec 2020 Anna Gawrych Drukuj

Umów się na modlitwę pisząc maila na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Czym jest modlitwa wstawiennicza?

Modlitwa wstawiennicza ma miejsce, gdy przynajmniej 2-3 osoby modlą się bezpośrednio nad jakąś osobą w konkretnej intencji.

Jej skuteczność wynika z obietnicy danej przez Jezusa:

"I jeszcze zapewniam was: jeśli dwóch z was na ziemi zgodzi się co do jakiejkolwiek sprawy, by o nią się modlić, to spełni się im za sprawą mojego Ojca, Tego w niebie. Bo gdzie dwóch lub trzech jest zebranych w moje imię, tam jestem wśród nich". Mt 18,19-20

 

Jak przebiega modlitwa wstawiennicza?

Modlitwa rozpoczyna się zwykle od krótkiej rozmowy, podczas której osoba może wyjaśnić problem, z którym przychodzi na modlitwę.

Następnie wstawiennicy (osoby modlące się wstawienniczo) rozpoczynają modlitwę, nakładając, wzorem pierwszych chrześcijan, ręce na tą osobę, jako znak braterskiej miłości i modlitwy.

Sama modlitwa jest szczerą i pełną wiary prośbą do Boga za tę osobę. Wstawiennicy proszą w niej Jezusa, aby przemieniał problem, którego modlitwa dotyczy.

Na zakończenie wszystkie osoby uczestniczące w modlitwie dziękują Jezusowi za to, czego dokonał podczas jej trwania.

 

Jak się zgłosić na modlitwę?

 

Aby zapisać się na modlitwę wstawienniczą, należy napisać na adres

 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odsłony: 1305