Droga Wspólnoto!

Przyszło nam się zmierzyć z bardzo trudnym czasem spowodowanym, jak wiemy, groźbą epidemii koronawirusa. Wielu z nas przeżywa zaniepokojenie rozwojem sytuacji obawiając się o zdrowie własne, naszych rodzin, o nasze prace. Jednocześnie zaczynamy odczuwać brak naszych comiesięcznych spotkań wspólnotowych, które nas tak bardzo umacniały – choć nie zawsze to docenialiśmy. Jednak jak wiemy, Pan Bóg nawet z beznadziejnej sytuacji potrafi wyprowadzić dobro – widzimy wiele akcji modlitewnych, pozytywnych odruchów serca, mamy więcej czasu na przebywanie z rodziną, także na zastanowienie się nad sobą.

Pragniemy również zachęcić (kto jeszcze tego nie czyni) do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20:30, do której zachęca przewodniczący Episkopatu Polski abp. Gądecki. Prosimy o odmawianie również suplikacji („Święty Boże, Święty Mocny…) oraz nowenny do Św. Andrzeja Boboli. My, na znak włączenia się naszego Ruchu do tych akcji modlitewnych, co wieczór w godzinie modlitwy zapalamy naszą świecę wspólnotową i polecając wszystkie intencje modlimy się całą rodziną. Jest to wspaniała okazja do modlitwy rodzinnej oraz ćwiczenia się w odmawianiu różańca z dopowiedzeniami J.

Dziękujemy Bogu, że możemy uczestniczyć we Mszach Św. – jednocześnie w duchu posłuszeństwa apelujemy o uszanowanie zaleceń bezpieczeństwa co do ilości osób na Mszy Św oraz o ograniczenie wspólnych kontaktów. Starajmy się jednak, by w miarę możliwości, jak najczęściej przynajmniej 1 osoba z rodziny uczestniczyła we Mszy Św. także codziennie – Pan Jezus jest najlepszym lekarzem. Żegnamy się z wami fragmentem psalmu 91 (polecamy w całości):

…(Pan) Okryje cię swymi piórami
i schronisz się pod Jego skrzydła:
Jego wierność to puklerz i tarcza.
 W nocy nie ulękniesz się strachu
ani za dnia - lecącej strzały,
 ani zarazy, co idzie w mroku,
ni moru, co niszczy w południe….