ORAR IIst. W Ptakach były dla nas drugimi rekolekcjami w naszym doświadczeniu byciu w Domowym Kościele. Wcześniej przeżyliśmy OAZĘ Ist. w Leśnej Podlaskiej w 2021. Pojechaliśmy na ORAR IIst. Ze względu na to, że zostaliśmy parą animatorską w naszym świeżym Kręgu.
Kilka dni przed rekolekcjami w Ptakach razem z
żoną żyliśmy przyziemnymi pytaniami, na które nie mogliśmy znaleźć odpowiedzi. Pytania te bardzo skupiały nasze myśli i uwagę.
Pakuj
ąc się i jadąc na rekolekcje do końca nie byliśmy świadomi gdzie jedziemy. Nasza uwaga była skupiona na zupełnie innych sprawach.

Przekraczając próg ośrodka udało Nam się wyłączyć myślenie o tych przyziemnych sprawach. Co dla mnie było naprawdę dużym zaskoczeniem. Chcieliśmy ten czas ofiarować Bogu i na nasz wzrost duchowy. Podczas tych krótkich rekolekcji dowiedzieliśmy się bardzo dużo praktycznych rzeczy, które otworzyły nam oczy na rolę pary animatorskiej w Kręgu. Usłyszeliśmy o wielu wyzwaniach, problemach, z którymi mierzą się animatorzy i jak sobie z nimi radzić.
Ka
żdy dzień zaczynaliśmy Namiotem Spotkania przed Najświętszym Sakrament oraz Jutrznią. Podczas Namiotów Spotkania Pan Jezus przez Pismo Święte dawał mi wskazówki jak być dobrym animatorem. To wszystko spowodowało, że razem z żoną świadomiej pełnimy nam powierzoną rolę, z nadzieją owoców dla innych małżeństw w Naszym Kręgu. Dużo rzeczy usłyszanych na rekolekcjach wprowadziliśmy w życie, zauważając ich owoce.
Na rekolekcjach spotkali
śmy wiele małżeństw z Naszej Wspólnoty Domowego Kościoła z różnym doświadczeniem życiowym. Poznawaliśmy się podczas wspólnych Eucharystii, pracy w grupach, czasie wolnym, przy posiłku, podczas Pogodnych Wieczorów czy dyżurów np. na stołówce.
Pod koniec rekolekcji razem z
żoną zdaliśmy sobie sprawę, że podczas rozmów na różne tematy z innymi, słysząc różne ich historie i doświadczenia, Pan Jezus odpowiedział Nam na nasze pytania. Odpowiedzi te przyniosły Nam owoce już po rekolekcjach.
Jeste
śmy wdzięczni za czas tych rekolekcji. Owoce tego czasu widzimy w naszym życiu, w naszych dzieciach, w naszym Kręgu. Dziękuję organizatorom, Kapłanowi, innym małżeństwom, diakoni wychowawczej, parze odpowiedzialnej za oprawę muzyczną.

Chwa
ła Panu za ten czas rekolekcji oraz owoce płynące z tego czasu.

Krystian Hernik