Od 10 do 14 lipca 2024 r. w Ośrodku Caritas w Popowie odbyła się Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin  I.

Moderatorem rekolekcji był ksiądz Adam Hryc. Wzięło w nich udział 22 małżeństwa z diecezji łomżyńskiej, warszawskiej, warszawsko-praskiej, łódzkiej, wrocławskiej, bydgoskiej i łowickiej. Dla wszystkich był to szczególny czas doświadczenia obecności Boga we współmałżonku i we wspólnocie. Mieliśmy możliwość pogłębić  treści dotyczące istoty, celu, duchowości oraz metod pracy Domowego Kościoła. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że poruszył serca uczestników a także powołał ludzi do diakonii, która cudownie zajmowała się naszymi dziećmi. Cieszymy się, że poznaliśmy tylu wspaniałych ludzi, którzy ubogacili nas swoimi świadectwami. Wszyscy uczestnicy z rąk  kapłana przyjęli świece jako potwierdzenie swojej decyzji dalszej formacji w DK i podjęcia służby zgodnie z otrzymanymi charyzmatami. Uwieńczeniem rekolekcji były cztery deklaracje przystąpienia do KWC.

Drodzy animatorzy, muzyczni, diakonio wychowawcza Bogu dziękujemy za Wasze otwarte serce i dar służby drugiemu człowiekowi.

Niech wszystkim Pan Bóg błogosławi.

Alina i Paweł Wojtaszek