W dniach 28.06 -14.07.2024 r. w domu rekolekcyjnym księży Redemptorystów na terenie Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie – Podgórzu, odbyła się Oaza Rodzin III stopnia.

W Oazie udział wzięło 13 par małżeńskich i 20 dzieci z 8 diecezji, oraz diakonia wychowawcza w ilości 6 osób, animator muzyczny i para prowadząca. Moderatorem oazy był Ksiądz Łukasz Andrzejczyk, któremu pomagali dwaj klerycy WSD w Łomży.

Było to wyjątkowo ciepły, wręcz upalny czas i wyjątkowe miejsce odkrywania bogactwa Kościoła. Kraków zachwycał nas pięknem swoich świątyń, jako że codziennie uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej w innym kościele krakowskim i poznawaliśmy historię tych miejsc. Spotkania z żywym kościołem ukazywały nam drugą stronę bogactwa Kościoła ukrytą w mnogości wspólnot i powołań a także w otwartości ludzi posługujących w tych wspólnotach i w ich zapale do służby Bogu w drugim człowieku. Kraków zachwycił nas pięknem kościołów i pięknem Kościoła, a pogoda choć czasem dawała się we znaki uczyniła z naszej Oazy iście „rzymską Oazę III stopnia” .Na szczęście nad wszystkim czuwała Niepokalana Matka Kościoła do której codziennie zanosiliśmy naszą różańcową modlitwę.

Bogu Niech będą dzięki za ten święty czas rekolekcji oraz wszystkich tych, z którymi dane nam było je przeżywać. Chwała Panu!

Anita i Krzysiek Narewscy